Raist askerde -I-


   Bu zamana kadar tüm erteleme fırsatlarını kullanan Raist için artık bir erteleme fırsatı daha kalmamıştı. Üstelik askerlik borcu tüm gelecek planlarının önünde büyük bir engel olmaya başlamıştı. O yüzden sonunda askere gitme kararı almıştı. Kendisi de dahil kimse inanamamıştı buna :) Ümidi kesmişlerdi artık Raist'den :) Kasım 2012'de uslu uslu askerlik şubesine gidip başvurusunu yaptı.
 
   01.12.2012
   Bugün Raist'in nasıl bir askerlik yapacağını belirleyecek sınavın olduğu gündü. Ya uzun dönem - bir yıl - asteğmen olacaktı ya da kısa dönem - altı ay -  er olarak yapacaktı. Tabiki kısa dönem istiyordu ve tüm çalışmaları bu yöndeydi :) Ama tercih ona kalmıyordu, seçimde şans daha büyük bir rol oynuyordu.
   O günün çok yoğun bir gün olacağını düşündüğü için arkadaşıyla beraber sabahın köründe altı gibi yola koyuldu. Hava durumu yağmurlu diyordu ama önceki günleri düşünerek yağarsa bir geçiş yağmuru yağacağını düşünerek ince giyinmişti. Ama yanılmıştı. Bir yağmur yağdı, bir yağmur yağdı öyle böyle değil. Resmen gök delindi o gün. Çok uzun zamandır böyle bir yağmur yağdığını hatırlamıyordu ve dahası işlemler için dışarıda açıkta sırada bekliyordu. Sabah altıdan öğleden sonra dörde kadar aralıksız resmen bardaktan boşalırcasına yağmur yağdı. Vücudunun en ufak bir noktasında kuru yer kalmamıştı Raist'in; resmen sıçana dönmüştü.
   Bugün bir nevi askerlikte nöbetteki soğuğa dayanaklılık testi yaşadığını, eğer bugün hasta olmazsa bir daha kolay kolay hasta olmayacağını, askerliğe çok güzel bir başlangıç yaptığını, eğer bu şansla devam ederse çok eğlenceli ve  zevkli bir askerliğin kendisini beklediğini düşündü gün bittiğinde :)
 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Genç Bir İş Adamına - Emre YILMAZ

Kahvaltıya misafirim vardı bu sabah :)

Bana herşey sizi hatırlatıyor :)